POUYA CLIMBING GROUP

این وبلاگ متعلق به گروه کوهنوردی پــو یــا ( مشهد ) میباشد

اولین اردوی هیمالیانوردی هئیت کوهنوردی خراسان رضوی با موفقت به پایان رسید .
ساعت ۳:٢٠ ‎ق.ظ روز ۱۳۸٦/۱٠/٢
 

طی فراخوان قبلی در روز چهارشنبه به تاریخ 25 / 9 / 86  ساعت 15 بعدازظهر  از دواطلبان ثبت نام به عمل آمده و از همان محل به طرف روستای فریزی جهت صعود به قله بینالود اعزام گردیدند .

بارش بسیار سنگین برف و ورزش شدید باد ( سرعت باد بین 70 الی 90 کیلومتر در ساعت ) شرایط بسیار مناسبی را جهت محک متقاضیان و انتقال تجربه بین هیمالیانوردان و کوهنوردان بوجود آورده بود . شرایط فوق باعث گردید که افرادی که از تجهیزات نامناسب نسبت به صعود های زمستانی در این برنامه شرکت کرده بودنند نتوانستند در قالب تیم اصلی صعود کننده قرار گیرند .

تیم اول پس از 12 ساعت برف کوبی بسیار سنگین  به ارتفاع حدود 3100 متری رسیده و کمپ خود را دایر کردنند .  بارش سنگین برف و وزش باد شدید باعث گردید که متوسط هر 2 ساعت یکبار نفرات از چادرها بیرون آمده و برفهای انباشته شده بر روی چادر ها را تمیز کرده تا از شکسته شدن تیرکهای چادرها جلوگیری گردد .

تیم دوم که از تجهیزات ضیعف و قوای جسمانی کمتری برخوردار بودنند . پس از 7 ساعت در ارتفاع حدود 2300 متری کمپ خود را دایر کردنند . (جنب حانپناه ایمانی  ) نفراتی که از پوشاک و شرایط بهتر برخوردار بودنند چادرهای خود را جنب حانپناه بنا کرده و همنوردان شهرستانی عزیزی که تا بحال چنین شرایطی را لمس نکرده بودنند به ناچار به جانپناه ایمانی جهت بهبود شرایط و قوای جسمانی انتقال پیدا کردنند .

در رور جمعه تیم اول به قله سوزنی یک  بینالود در شرایط بسیار بد آب و هوائی صعود کرده و تیم دوم تعداد 4 نفر توانستند تا حدود ارتفاع 2800 متری صعود کنند .

الحمدولله خداوند را شاکریم که در چنین شرایط تمامی افراد صعود کننده به سلامت برگشته و امیداریم که همنوردان عزیزی که دوست دارند در قالب چنین برنامه هائی قرار گیرند از توان جسمانی نسبی و تجهیزات مناسب نسبت به صعود استفاده کننده امیدواریم با اجراء چنین برنامه هایئ  شاهد بالا رفتن سطح کوهنوردی خراسان باشیم . انشاءالله

  متعاقبا برنامه بعدی این کمیته ( هیمالیانوردی ) در همین وبلاگ اعلام میگردد . لطفا ما را از نظرات ارزشمند و مدبرانه خود بهره مند سازید . متشکرم

                                              روابط عمومی هیمالیانوردی خراسان رضوی

      

متعاقبا در روزهای آتی از بهترین عکس ها ی گرفته شده در این اردو برایتان به نمایش خواهم گذاشت


 
comment نظرات ()