POUYA CLIMBING GROUP

این وبلاگ متعلق به گروه کوهنوردی پــو یــا ( مشهد ) میباشد

انتقاد از فيلم مستند جناب آقای نظام دوست
ساعت ۳:٠٥ ‎ق.ظ روز ۱۳۸٦/٩/۱٦
 

با  سلام و عرض ادب

هدف ما از پیگیری این مورد به هیچ عنوان شخصی نیست بلکه هدف این است که اگر احترام به حقوق دیگران به خصوص در مسائل کوهنوردی نباشد دیگر هیچ کس برای پیشرفت کوهنوردی  زحمت نخواهد کشید - لطفا یکی از نظرات زیر را که در وبلاگ نوشته شده را بخوانید .

                                   ----------------------------------------

دوستی خارج از جمع کوهنوردان               پنجشنبه  86/9/15   ساعت  17:55

فکر می کنم دوستان به عنوان فیلم توجهی نداشتند.(( صعود کوهنورد ایرانی به قله برودپیک)) اساسا قرار بر پخش فیلم کی 2 نبوده!!!! ضمنا فکر می کنم دوستان خیلی عجولانه قضاوت کردند.فیلم سازی لزوما به معنی سر هم کردن تصاویر نیست که مالکیت آن ارزش داشته باشد.برنامه پخش شده متعلق به همه کوهنوردان ایرانی ست. این گامی بود که آقای نظام دوست برای معرفی کل جامعه کوهنورد به بیننده عام برداشته و تنها با حمایت همین جمع به نتیجه خواهد رسید. و انتخاب آقای فریدیان به منظور شروع قطعا به دلیل تازه تر بودن موضوع و شناخته شده تر بودن قلل هیمالیا برای عموم است. در ساخت یک فیلم؛ آنهم با چنین امکاناتی؛ فیلم ساز از کلیه امکانات خود برای هرچه بهتر ارائه کردن استفاده خواهد کرد.کماکان که ممکن است در فیلم خود این دوستان هم از تصاویر دیگران استفاده شود.اشتباه اینجاست که دوستان خود را در جناح مقابل قرار می دهند.

                                ----------------------------------------

نه تنها ما بلکه تمامی دوستان کوهنورد به موضوع فوق واقف هستند .  جناب آقای فریدیان کار بسیار ارزشمند و قابل تقدیری را انجام داده اند و جناب آقای نظام دوست در اهداف خود در معرفی کوهنوردی حرفه ای ( هیمالایانوردی ) کار بزرگی انجام داده اند ولی آقای نظام دوست آرشیو فیلم های ما را در سال 84 پس از صعود دریافت کرده و علت آن هم ساخت فیلم مستند پیرامون صعود قلل خان تانگیری  و پوبدا بوده تا با پخش آن فیلم راه را جهت برنامه های بعدی استان خراسان هموار کند . ساخت فیلم مستندی پیرامون صعود یک استان میتواند پایه های مستحکمی پیرامون آن موضوع در آن منطقه ایجاد نماید . بینی و بین الله  آقای نظام دوست حتی یک تلفن به ما نزدند یعنی اگر ایشان تماس میگرفتند و میگفتند که هدفشان چیست فکر میکنید که ما قبول نمیکردیم خدا شاهد است که تمام سعی وتلاشمان را در پیشرفت بهتر کار انجام میدادیم .

مهمترین علت پیگیری ما این است که جامعه کوهنوردی  میتنواند با ذکر منبع و تقدیر از سازنده اثر آنرا در پیشرفت و بهتر معرفی کردن این ورزش بکار برد . آقای نظام دوست باید بداند که باید به حقوق دیگران احترام گذارد . انشاءالله که در آینده دیگر شاهد چنین مواردی نبوده و جامعه کوهنوردی با توکل به خدا و ائمه معصومین در اهداف بلند و والای خود موفق و پیروز باشد . آنشاءالله

   ----------------------------------------

مطلب زیر را همنورد عزیزم آقای سعید  حاجی بیگلو  ( نیشابور ) نوشته اند ایشان در کنار جناب آقای نوروزی وظیفه تصویر برداری صعود را به عهده داشتند .

با سلام خدمت همنورد گرامی
در مورد استفاده از فيلم های قله خانتانگری و پوبدا در اين فيلم مستند بايد گفت که اين کار خيل اشتباه بوده و قبل از انجام اين کار بايد اجازه از رياست هيئت استان خراسان و سرپرسا تيم جناب اقای امانی گرفته می شد . اما در اخر بايد بگويم که ما ما خراسانی ها اراده خاصی به اقای نظام دوست داریم و من از جانب خودم از این کار اقای نظام دوست اصلاٌ ناراحت نیستم چون اقای نظام دوست و خانواده محترمشان عضوی از این تیم بودند و اگر قرار به زیر سوال بردن اقای نظام دوست باید بگویم دوستان دیگری هم از عکس های این برنامه در وبلاگ ها و سایت ها استفاده کردند و هيچ گونه ايرادی به انها گرفته نشد .
من هم عضوی کوچک از ان تيم که با اقای نوروزی فيلمبردار تيم همکاری داشته و کمک ايشان بودم به نوبه خودم از اين کاری اقای نظام دوست ناراحت نيستم و نيز خيلی خوشحال هم هستم که بعد از دو سال يک نفر پيدا شد و از اين تيم تصويری در صدا و سيما پخش کرد و باعث شد تا کوهنوردان خراسانی به خودشان بيايند و نيز يادی از ان صعود برای اعضای ان تيم شد .با تشکر از اقای نظام دوست و خانواده محترمشان و نيز با تشکر از شما آقای خورشدی

 

  ----------------------------------------

 

 بعلت اینکه بعضی ها از این عکس ها به نفع خودشان سوء استفاده نکنند

لازم دیدم که این عکس ها  را بردارم


 
comment نظرات ()